کنکور آسان است
55756500 021
4690 196 0912
پیشرفت تحصیلی

پیشرفت تحصیلی

پیشرفت تحصیلی در گرو مطالعه با کیفیت و مناسب است. موفقیت به مطالعه سخت نیاز ندارد، بلکه به مطالعه هدفمند احتیاج دارد.

شرط اول موفقیت، مطالعه با ساعت بالاست اما به تنهایی کافی نیست. برای موفقیت عوامل دیگری نیز است که باعث پیشرفت تحصیلی می شود. در این مقاله سعی برآشنایی بیشتر با راهکار های پیشرفت تحصیلی داریم.

پیشرفت تحصیلی یعنی چه؟

عبارت است از موفقیت فرد در یادگیری یک یا چند درس، که با آزمون تحصیلی اندازه گیری می شود. پیشرفت تحصیلی به معنی مقدار یادگیری و یا کسب کردن مهارت و یا دانشی است که برای یک مقطع تحصیلی تعریف می شود. لازمه ی یک زندگی موفق، پیشرفت و موفقیت است.

معیار های پیشرفت تحصیلی

  • نمرات کسب شده در امتحان هر درس
  • معدل پایانی هر نیمسال
  •  پیشرفت تحصیلی که در طول مدت و گذر زمان منجر به موفقیت در آزمون کنکور و یا مشابه آن می شود.

عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی

برنامه ریزی

اولین و مهمترین مسئله برای یادگیری بهتر استفاده از برنامه ریزی مناسب است. دانش آموزی که به پیشرفت تحصیلی فکر می کند قطعا بدون برنامه ریزی مناسب نمی تواند به هدف خود برسد. از اصول ابتدایی موفقیت استفاده از برنامه ریزی مناسب است. بعد از برنامه ریزی، مو به مو اجرا کردن آن نیز برای دانش آموزان مهم است.

تعادل در ساعت مطالعه

ابتدا با داشتن یک برنامه ی منظم و مشخص بایستی پیش بریم. اگر برنامه ریزی شما در طول روز هفت ساعت است، نباید روز بعد ده ساعت مطالعه داشته باشید. زیرا بدن شما به این روتین عادت کرده و با تغییر یک دفعه ای آن قطعا در یادگیری ما اثر خواهد گذاشت. با شیب رو به بالای روزانه به ساعت مطالعه خود اضافه کنیم.

کلمه ای خواندن

همان گونه که از اسم این مورد پیداست اصل موضوع در پاراگراف و جمله مشخص است. کلمه به کلمه خواندن و سخت گیری باعث کاهش سرعت مطالعه ی ما می شود. همچنین دچار وسواس مطالعاتی بشویم. مطالب اصلی رو متوجه نشویم و در روند پیشرفت تحصیلیخودمان اختلال ایجاد کنیم.

تغذیه مناسب برای پیشرفت تحصیلی

تغذیه مناسب و استفاده از مواد مقوی در روند یادگیری ما تاثیر به سزایی خواهد داشت. وقتی ما تغذیه مناسب نداشته باشیم، انرژی کافی برای مطالعه را نداریم. کم بود انرژی باعث کاهش یادگیری و بازدهی ما می شود. بهتر است با تغذیه مناسب سراغ مطالعه برویم.

رعایت نکردن شرایط و استاندارد های مطالعه

استاندارهای مطالعه مربوط به نوع خواندن و مکان مطالعه ی ما است.

عادت های غلط (با صدای بلند درس خواندن،راه رفتن هنگام درس خواندن، گوش دادن به موسیقی و…)مطالعه باعث می شود ما از مطالعه مناسب به دور باشیم. لازمه مطالعه مناسب و مفید که در یادگیری ما اثر بگذارد: این است در محیط آرام و مرتب شروع به درس خواندن کنیم. در این شرایط تمرکز ما نیز بیشتر است.

استفاده از منابع بی کیفیت و متعدد

استفاده از چند منبع هیچ کمکی به ما نمی کند بلکه باعث می شود ما بدتر گیج بشویم. با انتخاب منابع مناسب به یادگیری بهتر خود کمک کنیم.

پیشرفت تحصیلی در گرو انتخاب مشاور تحصیلی خوب!

با انتخاب مشاور تحصیلی خوب و مجرب، مسیر پیشرفت در تحصیل را برای خودمان ترسیم می کنیم. تاثیر مشاور تحصیلی اینجا مشخص می شود که به ما منابع خوب معرفی کند. ما را در مسیر معدل سازی و یادگیری مفهومی نکات آماده می کند. با برنامه ریزی تحصیلی مناسب با توجه به شرایط خودمان ما را در این مسیر سخت همراهی می کند.

مزیت مشاوران و منابع کنکور آسان است

موسسه کنکور آسان است علاوه بر اینکه با انتخاب اساتید با تجربه، بهترین تدریس های آموزش نکته و تستی را دارد، از مشاور های تحصیلی با سابقه نیز دارا است. شما با انتخاب موسسه کنکور آسان است می توانید از بهترین منابع تحصیلی استفاده کنید و هم در انتخاب مشاور تحصیلی با موسسه کنکور آسان است ادامه بدید و با خیال راحت در مسیر پیشرفت تحصیلی قدم بگذارید.

بهترین منابع آموزشی تحصیلی (رشته تجربی، ریاضی و انسانی) را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

برای ارتباط با کنکور آسان است و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره تماس های زیر در ارتباط باشید:

دفتر مرکزی : ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰
مشاور ارشد : ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *