کنکور آسان است
55756500 021
4690 196 0912
بهترین پکیج آموزشی زیست

بهترین پکیج آموزشی زیست

بهترین پکیج آموزشی زیست چیست؟

بهترین روش یادگیری درس زیست چیست؟

در این نوشته به معرفی بهترین پکیج آموزشی زیست و روش مطالعه مفهومی زیست می پردازیم، با ما همراه باشید.

زیست کنکور

درس زیست با داشتن ضریب ۱۲ در کنکور سراسری، مهم ترین و تاثیر گذارترین درس برای داوطلبان رشته تجربی می شود و درصد بالای این درس تاثیر مستقیم بر رتبه و تراز داوطلب دارد.

دفترچه سوالات کنکور تجربی دارای سه دفترچه می باشد. دفترچه شماره یک گروه علوم‌ تجربی شامل ۴۵ سوال زیست‌ شناسی است که داوطلبان باید در مدت‌زمان ۴۵ دقیقه به سوالات طراحی‌ شده پاسخ دهند.

در کنکور تجربی چند سال اخیر، سبک سوالات زیست کنکور به صورت کاملا مفهومی تغییر یافته و داوطلبان کنکور تجربی برای رسیدن به درصد بالا در این درس نیاز به یادگیری مفهوم و روش تست زنی هر مبحث نیاز دارند.

درس زیست، درسی است کاملا مفهومی و با توجه به اینکه مباحث فصل ها کاملا به هم مرتبط بوده و در واقع درسی است مفهومی – ترکیبی و دانش آموزان برای کسب بهترین نتیجه در کنکور باید به دو عامل مهم توجه ویژه داشته باشند:

۱_ روش مطالعه درس زیست

۲_ تکنیک های تست زنی زیست کنکور

بهترین روش یادگیری زیست کنکور

درس زیست مفهومی ترین و تاثیر گذار ترین درس برای داوطلبان کنکور تجربی است. برخلاف اهمیت بالای یادگیری اصولی این درس، معمولا دانش آموزان رشته تجربی روش مطالعه صحیحی برای مطالعه آن نداشته و صرفا مطالب را حفظ می کنند و در مدرسه نیز صرفا مطالب زیست را فقط در سطح امتحانات مدرسه یاد می گیرند.

موفقیت در کنکور تجربی نیازمند یادگیری مفهومی و ترکیبی است یعنی داوطلبان با وجود داشتن روش مطالعه صحیح، ابتدا باید مباحث هر درس را به طور کامل توسط یک مدرس توانمند آموزش ببینند.

در ادامه روش مطالعه صحیح زیست و بهترین پکیج آموزشی زیست را به طور کامل توضیح می دهیم، با ما همراه باشید.

مطالعه مفهومی زیست کنکور

زیست را باید قدم به قدم خواند و مفاهیم آن را یاد گرفت و در واقع مطلقا نمی شود به آن به چشم یک درس حفظی توجه داشت و مطالعه کرد.

در ادامه برای شما مرحله به مرحله روش مطالعه و مفهومی خواندن درس زیست به طور کامل توضیح داده می شود که شامل:

  • روخوانی
  • مطالعه کامل و توجه به کلیه نکات
  • پرسش و پاسخ با خود
  • مطالعه و روخوانی مجدد و توجه به قید ها

روخوانی

در اولین مرحله از مطالعه درس زیست، ابتدا مبحث مورد نظر را از روی کتاب درسی به صورت روزنامه ای روخوانی کرده و کلمات و نکاتی که برای دانش آموز جدید بوده و توجه فرد را جلب می کند، با ماژیک هایلایت آن را رنگی کرده و یا با خودکار رنگی زیر آن خط بکشد.

در مرحله روخوانی، دانش آموز تنها با کلیات محتوای کتاب زیست آشنا می شود و نکاتی که توجه را به خود جلب می کند در ذهن فرد سپرده می شود.

مطالعه کامل و توجه به کلیه نکات

در این مرحله، دانش آموز باید مطالب کتاب درسی را به طور کامل مطالعه کند، سپس بعد از یک دور مطالعه کامل، مجدد مطالب را مطالعه کرده و علاوه بر مطالعه مطالب، تصاویر کتاب و پاورقی های کتاب درسی را مطالعه نماید.

دلیل اینکه توصیه می شود ابتدا مطلب را به طور کامل مطالعه کرده و مجدد مطالب را همراه با تصاویر کتاب و … مطالعه نمایند این است که دانش آموز بر مطلب اصلی تسلط داشته و با مطالعه تصاویر بین مطالب یادگرفته و تصاویر ارتباط برقرار کنند.

پرسش و پاسخ با خود

در این مرحله، دانش آموز مطالب کتاب درسی زیست را به طور کامل مطالعه می کند و سپس مباحث مطالعه شده را از خود بپرسد و به خود پاسخ دهد.

در این مرحله، دانش آموز با پرسش و پاسخ با خود، یادآوری مطالب مطالعه شده را بررسی و تثبیت می کند.

مطالعه و روخوانی مجدد و توجه به قید ها

در این مرحله از مطالعه، دانش آموز باید به قید های جملات کتاب درسی توجه نماید.

قید های مهم درس زیست شامل اغلب، بیشتر، گاهی و … می باشد که در تست زنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین پکیج آموزشی زیست کنکور

بهترین پکیج آموزشی زیست کنکور، تکنیک هایی هستند که دانش آموز با یادگیری آن ها بتواند در کمترین زمان ممکن پاسخ صحیح را انتخاب کند که پیش نیاز آن تسلط کامل و کافی بر مباحث نیز می باشد.

دانش آموزان برای یادگیری تکنیک های تست زنی زیست کنکور، دو راه دارند:

  • کلاس های کنکور (آنلاین و مجازی)
  • دی وی دی های آموزش کنکوری درس زیست

کلاس های زیست کنکور

کلاس های کنکور زیست شناسی، معمولا چندان با استقبال دانش آموزان رو به رو نمی شود چرا که در کلاس های کنکور معمولا مباحث بیشتر آموزش داده می شود و تکنیکی آموزش داده نمی شود چون اکثر دانش آموزانی که در کلاس زیست شرکت می کنند ضعف در یادگیری و مباحث درس زیست دارند و نیاز دارند مجدد استاد مدرس مباحث را تدریس کند.

دی وی دی های آموزش کنکوری درس زیست

دی وی دی های آموزش کنکوری درس زیست شناسی، معمولا شامل آموزش مفهوم، برای برطرف کردن ضعف های یادگیری و آموزش تکنیک های تست زنی می باشد که توسط اساتید متخصص و توانمند کشور تدریس می شود.

کنکور آسان است با در نظر داشتن اهمیت بالای زیست کنکور، دی وی دی های آموزش کنکوری زیست شناسی را با تدریس بهترین اساتید کشور ارائه کرده است.

اساتید زیست کنکور آسان است:

  • دکتر مهدی شیخی
  • دکتر هژیر امیری
  • دکتر عرفان پازوکی
  • استاد هادی وصالی

خرید بهترین پکیج آموزشی زیست

برای خرید بهترین پکیج آموزشی زیست از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

روش اول : خرید از اپلیکیشن اوج یادگیری

روش دوم : خرید از فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

روش سوم : تماس با شماره ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ و دریافت مشاوره برای خرید بهترین پکیج آموزشی زیست.

مطالب مرتبط
بهترین پکیج کنکور تجربی
بهترین پکیج کنکور ریاضی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *