کنکور آسان است
55756500 021
4690 196 0912
مدارک ثبت نام کنکور 1403

مدارک ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ نوبت اول (اردیبهشت ماه) و نوبت دوم (تیر ماه) برای ثبت نام در کنکور گروه آزمایشی مورد نظر باید یکسری مدارک که توسط سازمان سنجش تعیین شده است را در سایت بارگذاری کنند. داوطلبان با اطلاع از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام می توانند زودتر مدارک خود را تکمیل کرده تا در بازه زمانی مشخص شده برای ثبت نام دچار سردرگمی نشوند. در این نوشته مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۳ کلیه گروه های آزمایشی را معرفی می کنیم، با ما همراه باشید.

مدارک لازم برای ثبت نام در کنکور ۱۴۰۳

به طور کلی مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون سراسری ۱۴۰۳ به دو بخش کلی تقسیم می شود :

۱_ مدارک شخصی (عکس، شماره شناسنامه و ..)

۲_ مدارک تحصیلی (مدرک دیپلم و …)

مدارک فردی لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

مدارک فردیاطلاعات
اطلاعات شناسنامه و کارت ملینام، نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، سری و سریال شناسنامه، شماره ملی
عکس تمام رخ از داوطلباندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۴۰۰*۳۰۰ پیکسل و حداقل ۳۰۰*۲۰۰ باشد .
عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد .
عکس تمام رخ  4*3 یا ۴*۶ که در سال جاری گرفته شده باشد .
تصویر داوطلب باید کاملا واضح و بدون اثر مهر ، منگنه و هرگونه لکه باشد .
اسکن عکس از روی کارت های شناسایی کارت ملی، شناسنامه و مدارک مشابه قابل قبول نیست .
اطلاعات مربوط به محل سکونتآدرس محل دقیق سکونت داوطلب، کد پستی، شماره تلفن ثابت
اطلاعات مربوط به تایید سهمیهکد پیگیری ۱۲ رقمی برای استفاده از سهمیه رزمندگان و سهمیه ایثارگران ۵ درصد، مختص داوطلبانی که شامل این سهمیه هستند. 
کد وضعیت نظام وظیفه آقایانآقایان باید وضعیت نظام وظیفه خود را با استفاده از دفترچه ثبت نام کنکور سراسری مشخص کرده و در فرم ثبت نام وارد نمایند
کد ۱۳ رقمی مربوط به داوطلبان غیر ایرانی ( اتباع )داوطلبان غیر ایرانی می بایست به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org بخش سامانه اتباع غیر ایرانی مراجعه کرده و کد پیگیری ۱۳ رقمی خود را دریافت نموده و در فرم ثبت نام وارد نمایند.
تشکیل پرونده داوطلبان معلولداوطلبان معلول برای شرکت در کنکور می بایست در سازمان بهزیستی پرونده داشته باشند.
تکمیل فرم شماره یکهمه متقاضیان شرکت در کنکور ۱۴۰۳ به جز فارغ التحصیلان بخش های مرکزی شهرهای اصفهان، تبریز، تهران، شیراز، مشهد و بخش کن شهر تهران، بخش تجریش شهر شمیرانات، بخش لواسانات شهر شمیرانات می بایست فرم شماره یک را پر کرده و به تایید آموزش و پرورش محل تحصیل یا محل فارغ التحصیلی و یا نزدیکترین اداره آموزش و پرورش محل سکونت خود برسانند.
تکمیل فرم شماره دودانشجویان روزانه برای شرکت در کنکور ۱۴۰۳ می بایست نسبت به تکمیل این فرم و ارائه آن به دانشگاه محل تحصیل اقدام نمایند.
سریال ۱۲ رقمی کارت اعتباری ثبت نامداوطلبان باید قبل از ثبت نام، هزینه آن را پرداخت کرده و سریال ثبت نام را که یک کد ۱۲ رقمی است، یادداشت نمایند. علاقمندان به انتخاب در رشته محل های دانشگاه آزاد نیاز به پرداخت هزینه جداگانه در این مرحله از آزمون ندارند.

مدارک تحصیلی لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی برای داوطلبان نظام قدیم
کد سوابق تحصیلی دیپلم برای داوطلبان نظام جدید
معدل کل دیپلم
معدل کتبی دیپلم

مدارک لازم برای ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ دانشگاه آزاد

داوطلبان برای قبولی در در رشته های دانشگاه آزاد باید حائز شرایط ذکر شده باشند و مدارک و اطلاعات لازم را مهیا و آماده سازند.

ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد در آزمون سراسری ۱۴۰۳، در چهار رشته ی پزشکی، دندان پزشکی، دارسازی و دامپزشکی فقط از طریق سایت سازمان سنجش و همزمان با دیگر رشته های سراسری انجام خواهد پذیرفت.

داوطلبان و متقاضیان شرکت در سایر رشته های دانشگاه آزاد، می بایست از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند.

منابع کنکور ۱۴۰۳

داوطلبانی که هدف شرکت در کنکور ۱۴۰۳ را دارند باید حداقل شش ماه پیش از تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳ مطالعه مباحث دروس را به شیوه کنکوری آغاز کنند. برای مطالعه کنکوری داشتن برنامه ریزی منظم و دقیق همراه با مناسب ترین منابع کنکوری، دو عامل مهم و تاثیر گذار بر آینده داوطلب محسوب می شوند.

کنکور آسان است، با ارائه بسته های آموزش کنکوری مباحث دروس اختصاصی برای رشته های تجربی، انسانی و ریاضی با تدریس بهترین اساتید کشور، سال های بسیاری است که توانسته دانش آموزان و فارغ التحصیلان بسیاری را به نتیجه دلخواهشان برساند.

همچنین امتیاز ویژه ای برای کسانی که پکیج های کنکور آسان است را تهیه می کنند در نظر گرفته شده که آن هم دریافت برنامه ریزی درسی شخصی سازی شده و مطابق با شرایط و توانمندی های ذهنی فرد توسظ مشاوران تحصیلی متخصص در این زمینه، تنظیم می شود.

برای تهیه منابع کنکور ۱۴۰۳ کنکور آسان است و دریافت برنامه ریزی کنکور ۱۴۰۳ از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام نمائید:

۱_ تماس با شماره های ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰ و یا ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و دریافت مشاوره و راهنمایی جهت خرید منابع.

۲_ خرید از اپلیکیشن کنکور آسان است

۳_ خرید از سایت فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *