کنکور آسان است
55756500 021
4690 196 0912
سر فصل دروس کنکور انسانی 1403

سر فصل دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳

در این مطلب صفر تا صد جزئیات و اطلاعات مرتبط با ” سر فصل دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳ ” را تشریح و بررسی خواهیم کرد .

یکی از اولین و مهمترین موضوعاتی که دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری می بایست نسبت به آن آگاهی داشته باشند ، آشنایی با مواد درسی و منابعی است که قرار است از آن ها در کنکور سراسری سوال طراحی شود .

هر یک از گروه آزمایشی شرکت کننده در کنکور ، سر فصل ها و مواد درسی مختلفی را به خود اختصاص می دهند که مطالعه آن ها برای همه داوطلبان در هر رشته ای ضروری و لازم می باشد .

مطابق با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، در آزمون سراسری ۱۴۰۳ دروس عمومی از کنکور حذف می شوند و آزمون سراسری صرفا از دروس اختصاصی خواهد بود .

به عبارت دیگر با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، تحول اساسی در آزمون سراسری ۱۴۰۳ اعمال می گردد و دروس عمومی در آزمون سراسری حذف و به سوابق تحصیلی منتقل می‌ شود.

بنابراین سر فصل دروس در کنکور ۱۴۰۳ ، شامل دروس تخصصی هر رشته خواهد بود و سوالات صرفا از منابع و دروس اختصاصی طراحی می شوند.

همچنین آزمون اختصاصی شامل دروس اختصاصی پنج گروه آزمایشی ۲ بار در سال برگزار شده و نتایج آن به مدت ۲ سال نیز اعتبار خواهد داشت.

در ادامه مطلب سر فصل دروس این گروه آزمایشی را معرفی خواهیم کرد . بنابراین با ما همراه باشید تا از جزئیات مرتبط با آن آگاهی پیدا کنید .

مزیت آشنایی با سر فصل دروس کنکور ۱۴۰۳

هنگامی که متقاضیان و داوطلبان آزمون سراسری ، با این سر فصل ها و مباحث آشنا می شوند ؛ می توانند با نگاه درست تر و دقیق تری نسبت به مطالعه دروس و بخش های مختلف آن برنامه ریزی کنند و موفقیت خود را در آزمون سراسری هموار تر نمایند .

آشنایی با سر فصل ها و منابع کنکور سراسری ، این امکان را برای داوطلبان ، دانش آموزان و سایر متقاضیان فراهم می آورد که از کلیت مباحث آزمون سراسری آگاهی پیدا کنند و برنامه ریزی مطالعاتی خود را برحسب این منابع به انجام برسانند .

در واقع آگاهی از این منابع برای همه داوطلبان الزامی بوده چرا که شالوده و اولین قدم برای مطالعه کنکوری آشنایی با مباحثی است که قرار است از ان ها سوالات کنکور طراحی شوند .

با مطالعه مستمر این سر فصل ها و برنامه ریزی دقیق مطالعاتی ، می توان در مسیر کنکور از سایر رقبا پیشتازی کرد و به رتبه و تراز های بالا تری دست پیدا کرد .

کنکور انسانی

در آزمون سراسری که هر ساله توسط سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود ، ۵ گروه آزمایشی با یکدیگر به رقابت می پردازند که گروه آزمایشی ” علوم انسانی و معارف اسلامی ” یکی از گروه های اصلی و پر طرفدار این آزمون به شمار می رود.

افراد علاقه مند به رشته های تحصیلی همچون روانشناسی ، حقوق ، حسابداری ، ادبیات فارسی ، زبان عربی ، مدیریت و … در آزمون سراسری رشته انسانی شرکت می کنند و همواره رقابت تنگاتنگ و سرنوشت سازی میان داوطلبان این گروه آزمایشی وجود دارد .

به منظور موفقیت در کنکور انسانی ، برخورداری از منابع استاندارد و همچنین داشتن برنامه ریزی صحیح و اصولی جهت رسیدن به یک نتیجه مطلوب ، بسیار حائز اهمیت می باشد .

با توجه به مفهومی شدن سوالات و سطح دشواری دروس این گروه آزمایشی ، داشتن تلاش و پشتکار زیاد و همچنین مطالعه کافی منابع و در نهایت همراه بودن با یک برنامه ریزی دقیق ، می تواند موفقیت را برای هر داوطلبی تضمین نماید .

مطالعه کتاب های درسی ، استفاده از درسنامه های کتاب های کمک آموزشی ، بهره بردن از تدریس بهترین اساتید کنکور و فیلم های آموزشی آنها ، برنامه ریزی ، تلاش و مطالعه کافی ، شرکت در آزمون های آزمایشی استاندارد و مرور و جمع بندی اصولی دروس ، از عناصر اصلی موفقیت در مسیر کنکور سراسری به حساب می آیند .

سر فصل دروس کنکور انسانی ۱۴۰۳

  • سر فصل های دروس اختصاصی کنکور انسانی ، به ترتیب ، شامل دروس زیر است :
ردیفنام درس
۱ریاضی
۲زبان و ادبیات فارسی
۳علوم اجتماعی
۴روانشناسی
۵زبان عربی
۶تاریخ
۷جغرافیا
۸فلسفه و منطق
۹اقتصاد

موسسه کنکور آسان است

  • از طریق لینک های زیر می توانید به پر بازدید ترین دانلود های موسسه کنکور آسان است دسترسی داشته باشید :
دریافت اپلیکیشن موسسه کنکور آسان استلینک دریافت
دریافت لیست قیمت محصولات موسسه کنکور آسان استلینک دریافت
دانلود رایگان محصولات موسسه کنکور آسان استلینک دریافت
برنامه ریزی رایگان موسسه کنکور آسان استلینک دریافت

خرید محصولات موسسه کنکور آسان است

  • از طریق لینک های زیر می توانید به محصولات موسسه کنکور آسان است( کلیه رشته ها ) دسترسی داشته باشید :
دریافت محصولات کنکور آسان است :رشته ریاضی
دریافت محصولات کنکور آسان است :رشته تجربی
دریافت محصولات کنکور آسان است :رشته انسانی

راه های ارتباطی موسسه کنکور آسان است :

  • از طریق لینک های زیر می توانید به مشاوران موسسه کنکور آسان است دسترسی داشته باشید :
اینستاگرام موسسه کنکور آسان است :abolfazlsharifi.ir@
کانال تلگرام موسسه کنکور آسان است :ojeyadgiritv2@
واتس اپ موسسه کنکور آسان است :۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
سامانه پیامکی موسسه کنکور آسان است :۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰
دفتر موسسه کنکور آسان است :۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *