کنکور آسان است
55756500 021
4690 196 0912
زمان برگزاری کنکور تجربی 1403

زمان برگزاری کنکور تجربی ۱۴۰۳

کنکور سراسری از سال ۱۴۰۱ دستخوش یکسری تغییرات گسترده و اساسی شد که یکی از این تغییرات زمان برگزاری کنکور می باشد. در این نوشته زمان ثبت نام و برگزاری کنکور تجربی ۱۴۰۳ بر اساس جدید ترین اطلاعیه سازمان سنجش ارائه شده است، با ما همراه باشید.

کنکور تجربی ۱۴۰۳

کنکور تجربی، هر سال بیشترین تعداد متقاضیان کنکور سراسری را به خود اختصاص می دهد. دروس اختصاصی کنکور تجربی ۱۴۰۳ شامل :

۱_ زمین شناسی

۲_ زیست شناسی

۳_ شیمی

۴_ فیزیک

۵_ ریاضی

تغییرات کنکور ۱۴۰۳ رشته تجربی

تغییرات کنکور ۱۴۰۳ رشته تجربی شامل :

۱_ برگزاری کنکور ۱۴۰۳ در دو نوبت

۲_ تاثیر معدل ۵۰ درصد قطعی در نتیجه کنکور داوطلب

۳_ داشتن اعتبار رتبه داوطلب به مدت دو سال

۴_ حذف دروس عمومی از کنکور ۱۴۰۳

بیشترین تعداد دفترچه، مختص داوطلبان گروه آزمایشی علوم‌ تجربی است؛ تعداد دفترچه سوالات داوطلبان این گروه آزمایشی با احتساب بهیاری ۴ دفترچه است. تعداد دفترچه سوالات این گروه نسبت به کنکور ۱۴۰۱ (آخرین دوره ای که کنکور به شیوه گذشته برگزار شد و تغییرات بر آن اعمال نشده بود) افزایش یافته است؛ تعداد دفترچه‌های داوطلبان گروه علوم‌تجربی در کنکور ۱۴۰۱ با احتساب دفترچه بهیاری، ۳ دفترچه بود.

دفترچه شماره یک گروه علوم‌ تجربی شامل ۴۵ سوال زیست‌ شناسی است که داوطلبان باید در مدت‌زمان ۴۵ دقیقه به سوالات طراحی‌ شده پاسخ دهند. تعداد سوالات زیست‌ شناسی نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ نسبت به کنکور ۱۴۰۱، ۵ مورد کاهش یافته است. اگرچه تعداد سوالات کمتر شده اما مدت‌زمان پاسخگویی به پرسش‌ ها افزایش یافته است. 

دفترچه شماره ۲ گروه آزمایشی علوم‌تجربی شامل ۳۰ سوال فیزیک و ۳۵ پرسش شیمی می‌شود و مدت زمان درنظر گرفته شده برای پاسخ به این پرسش‌ها ۷۵ دقیقه است. تعداد این سوالات نسبت به کنکور گذشته هیچ تغییری نکرده است.

همچنین دفترچه شماره ۳ گروه آزمایشی علوم‌ تجربی شامل ۴۵ سوال می‌شود که متعلق به دروس ریاضی و زمین‌ شناسی است؛ تعداد تفکیک شده این سوالات به ترتیب ۳۰ و ۱۵ مورد است. داوطلبان برای پاسخ به این سوال‌ ها، ۶۰ دقیقه فرصت دارند. 

داوطلبانی که بهیاری را انتخاب کرده باشند، باید به سوالات دفترچه چهارم که شامل ۳۰ پرسش است، پاسخ دهند. مدت‌زمان پاسخ به این پرسش‌ ها، ۲۰ دقیقه درنظر گرفته شده است.تعداد سوالات بهیاری در کنکور ۱۴۰۱، ۳۵ مورد بود.

زمان برگزاری کنکور تجربی ۱۴۰۳ نوبت اول

بر اساس تقویم آزمون های سازمان سنجش، داوطلبان نوبت اول کنکور تجربی ۱۴۰۳ در ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ بر سر جلسه آزمون خواهند نشست.

زمان ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ رشته تجربی

ثبت‌نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ رشته تجربی در روزهای ۲۱ تا ۲۷ آبان سال ۱۴۰۲ از طریق سایت سازمان سنجش انجام می‌گیرد.

زمان برگزاری کنکور تجربی ۱۴۰۳ نوبت دوم

بر اساس تقویم آموزشی و آزمون های سازمان سنجش، داوطلبان کنکور تجربی ۱۴۰۳ نوبت دوم در تاریخ‌های ۷ و ۸ تیر ۱۴۰۳ بر سر جلسه آزمون خواهند نشست.

زمان ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ رشته تجربی

زمان ثبت‌نام نوبت دوم کنکور تجربی ۱۴۰۳ نیز در روزهای ۷ تا ۱۲ فروردین ماه سال ۱۴۰۳ از طریق سایت سازمان سنجش می باشد.

بهترین زمان برای شروع برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۳

بهترین زمان برای شروع برنامه ریزی برای کنکور ۱۴۰۳ شروع جدی از تیر ماه ۱۴۰۲ با یک برنامه ریزی اصولی و منظم می باشد که در آن مباحث دروس از پایه دهم و بر اساس بودجه بندی کنکور به صورت ترکیبی تنظیم شود.

بهترین منابع کنکور تجربی ۱۴۰۳

کنکور آسان است با در نظر داشتن تعداد بالای متقاضیان کنکور تجربی و اهمیت یادگیری مفهومی و تستی مباحث دروس اختصاصی کنکور تجربی بر قبولی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و … بسته معلم خصوصی کنکور تجربی ۱۴۰۳ را با محتوای آموزش کنکوری سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم با تدریس بهترین اساتید کشور به صورت دی وی دی تولید کرده است. محتوای این پکیج به صورتی است که برای دانش آموزان و فارغ التحصیلانی که هدف شرکت در کنکور تجربی را دارند کامل و کاربردی است.

همچنین کسانی که پکیج کامل کنکور تجربی کنکور آسان است را تهیه کنند از برنامه ریزی و مشاوره تحصیلی رایگان مشاوران کنکور آسان است نیز بهره مند می شوند.

برنامه ریزی و مشاوره کنکور تجربی ۱۴۰۳

مشاوران کنکور آسان است با در نظر داشتن اهمیت داشتن برنامه ریزی برای مطلعه دروس اختصاصی برای کنکور ۱۴۰۳ و داشتن تحصیلات آکادمیک و تجربه کافی در این زمینه می توانند مناسب ترین برنامه ریزی را برای داوطلب کنکور تجربی ۱۴۰۳ برای رسیدن به رشته های برتر کنکور تجربی از جمله پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی و … را تنظیم کنند.

شیوه برنامه ریزی مشاوران کنکور آسان است به صورتی است که بر اساس توانمندی های ذهنی و علمی و منابع دانش آموز تنظیم می شود و روش های صحیح مطالعه هر درس به طور دقیق به دانش آموز آموزش داده می شود.

برای خرید بسته معلم خصوصی کنکور تجربی ۱۴۰۳ کنکور آسان است از یکی از سه روش زیر می توانید اقدام کنید:

۱_ خرید از سایت فروشگاه اینترنتی کنکور آسان است

۲_ خرید از اپلیکیشن کنکور آسان است

۳_ تماس با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۴۶۹۰ و دریافت راهنمایی و مشاوره برای خرید پکیج کنکور تجربی.

مطالب مرتبط
بهترین پکیج آموزشی زیست
شرایط ثبت نام در کنکور ۱۴۰۳
بودجه بندی کنکور ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *