کنکور آسان است
55756500 021
4690 196 0912
تاریخ ثبت نام کنکور 1403

تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

برای اطلاع از تغییرات و تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ و همچنین اطلاع کلی از شرایط، تا انتهای مقاله از کنکور آسان است همراه باشید.

کنکور آسان است در نظر دارد با توجه به شرایط جدیدی که برای کنکور در نظر گرفتند، ابتدا به توضیحاتی در مورد آن بپردازد.

سپس تاریخ های ثبت نام دو مرحله کنکور را بازگو می کند.

بعد از آن به شرح تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳ می پردازد. به صورت کلی اطلاعات نهایی مرتبط با کنکور و مقایسه با کنکور ۱۴۰۲ را در نظر دارد.

تا انتهای این مقاله از کنکور آسان است همراه باشید تا از اطلاعات مورد نیاز برای کنکور اعم از تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۳ و … با خبر شوید.

تغییرات کنکور

  • اولین تغییری که برای کنکور ۱۴۰۲ شاهد آن هستیم، برگزاری کنکور سراسری دو بار در سال (تیر و دی ماه)می باشد. یعنی هر ۶ ماه یک بار یک کنکور برگزار می شود و دانش آموز این امکان را دارد هر ۶ ماه یک بار برای کسب موفقیت تلاش کند.
  • در گام بعدی مطابق تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی تاثیر معدل در کنکور براساس معدل پایه دوازدهم و به صورت قطعی می باشد. به شرح زیر تاثیر قطعی در کنکور اعمال می شود:
سال آزموندروس موثردرصد تاثیر
کنکور ۱۴۰۲معدل نمرات دروس عمومی و تخصصی پایه دوازدهم۴۰ درصد
کنکور ۱۴۰۳معدل نمرات دروس عمومی و تخصصی پایه دوازدهم۵۰ درصد
کنکور ۱۴۰۴معدل نمرات دروس عمومی و تخصصی پایه‌های یازدهم و دوازدهم۶۰ درصد
کنکور ۱۴۰۵معدل نمرات دروس عمومی و تخصصی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم۶۰ درصد
  • تغییر بعدی، دروس عمومی از سوالت آزمون حذف می شود و تاثیر آن در سوابق تحصیلی داوطلبان خواهد بود. به عبارت دیگر از کنکور سراسری ۱۴۰۲ تنها دروس تخصصی در آزمون می آید.
  • زیر گروه های تمامی رشته ها حذف می شود و ضرایب دروس متتفاوتی نخواهند داشت.
  • جالب ترین تغییر می تواند این باشد که، از سال ۱۴۰۳ کنکور کاغذی حذف و آزمون کنکور الکترونیکی برگزار خواهد شد.
  • نتایج آزمونی که دانش آموزان در آن شرکت می‌ کنند تا دو سال اعتبار خواهد داشت و دانش آموزان می‌ توانند از نتایج آن تا دو سال استفاده کنند.

همچنین حذفیات کنکور، در زمان اعلامی متغیر هرساله، از سوی سازمان سنجش، مانند حذفیات کنکور ۱۴۰۲ منتشر می شود که با انتشار آن برای کنکور ۱۴۰۳ به اطلاع دانش اموزان می رسانیم.

تاریخ ثبت نام کنکور ۱۴۰۳

در تقویم ثبت نام کنکور ۱۴۰۳، نوبت اول کنکور سراسری در تاریخ ۲۱ آبان ۱۴۰۲ شروع و تا تاریخ ۲۷ آبان ۱۴۰۲ مهلت ثبت نام می باشد. برای ثبت نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳، از تاریخ ۷ فروردین ۱۴۰۳ شروع و تا تاریخ ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ ادامه دارد!

تاریخ برگزاری کنکور ۱۴۰۳

نوبت اول کنکور سراسری سال ۱۴۰۳، در تاریخ های ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار می شود. نوبت دوم کنکور، در تاریخ ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار می گردد.

جزئیات دفترچه کنکور

با توجه به جزئیات دفترچه کنکور ۱۴۰۲، می توان گفت که تغییرات دفترچه کنکور در کنکور ۱۴۰۲ به بعد به شرح زیر است:

  • کنکور تجربی سه دفترچه به شرح ذیل:

در دفترچه شماره یک سوالات درس زیست به تعداد ۴۵ تست و مدت زمان پیشنهادی ۴۵ دقیقه می باشد.

دفترچه شماره دو دو درس فیزیک و شیمی می باشد که تعداد سوالات درس شیمی، ۳۵ تست و سوالات درس فیزیک ۳۰ تست، مدت زمان پیشنهادی ۷۵ دقیقه می باشد.

در ادامه دفترچه شماره سه، دروس ریاضی و زمین شناسی هستند که از درس ریاضی تعداد ۳۰ تست و در درس زمین شناسی ۱۵ تست با مدت زمان پیشنهادی ۶۰ دقیقه می باشد.

  • کنکور ریاضی دو دفترچه به شرح ذیل:

دفترچه شماره یک کنکور ریاضی، درس ریاضی با تعداد ۴۰ تست، مدت زمان پاسخگویی ۷۰ دقیقه می باشد.

در دفترچه شماره دو، دروس شیمی و فیزیک هستند که درس فیزیک با تعداد ۳۵ تست و درس شیمی ۳۰ تست، مدت زمان پیشنهادی ۷۰ دقیقه ای می باشد.

  • کنکور انسانی دو دفترچه به شرح ذیل:

دفترچه شماره یک شامل دروس: ریاضی (۲۰ تست)، ادبیات (۳۰ تست)، علوم اجتماعی (۱۵ تست) و روان شناسی (۱۵ تست)، درمدت زمان پیشنهادی ۸۵ دقیقه ای می باشد.

در دفترچه شماره دو، دروس: عربی (۲۰ تست)، تاریخ (۱۳ تست)، جغرافیا (۱۲ تست)، فلسفه و منطق (۲۰ تست)، اقتصاد (۱۵ تست) با مدت زمان پیشنهادی ۷۵ دقیقه ای می باشد.

قبولی در کنکور با موسسه کنکرو آسان است

کنکور آسان است با در نظر داشتن اهمیت یادگیری مفهومی و روش های تست زنی بر اساس بودجه بندی کنکور، بسته معلم خصوصی کنکور را برای سه رشته ی تجربی، ریاضی و انسانی را به صورت لوح های فشرده همراه با تدریس بهترین اساتید کشور تولید و ارائه کرده است.

محتوای پکیج کنکوری موسسه کنکور آسان است شامل آموزش مفهومی و روش های تست زنی دروس اختصاصی مربوط به هر رشته ی تحصیلی و هر پایه می باشد.

علاوه بر منابع، موسسه ی کنکور آسان است به دانش آموزان مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی ارائه می کند.

با توجه به اهمیت برنامه ریزی تحصیلی، در ابتدا مشاورین موسسه کنکور آسان است با توجه به اهمیت دروس و بودجه بندی آنها برنامه ریزی را شروع می کنند. اخبار مربوط به دانش آموزان را در کمترین زمان مانند حذفیات کنکور کنکور سراسری بلافاصله بعد از انتشار به دانش آموز منتقل می کنند.

برای ارتباط با موسسه کنکور آسان است با دفتر مرکزی تماس بگیرید:

دفتر مرکزی : ۰۲۱۵۵۷۵۶۵۰۰
مشاور ارشد : ۰۹۱۲۱۹۰۴۶۹۰

منابع آموزشی موسسه کنکور آسان است، با تدریس های مفهومی و تستی، یکی از کامل ترین مجموعه های آموزشی برای کنکور و معدل سازی است. با تهیه منابع موسسه کنکور آسان است شما می توانید از مشاوره های تحصیلی نیز استفاده کنید.

بهترین منابع آموزشی ویژه تست زنی کنکور را از سایت رسمی کنکور آسان است تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *